| strona główna | sieć alarmowa | odpowiedzi na pytania | nasze referencje | wiadomości | komunikaty |


WIADOMOŚCI
PL-CB RADIO 
POLICJA  W  MIELCU  DZIAŁA  JUŻ  O  WIELE  SPRAWNIEJ
   

    Niedawno w art. "czy się stoi, czy się leży"  pisaliśmy o niezrozumiałych trudnościach jakie pojawiały się we współpracy pomiędzy ratownikami Społecznej Krajowej Sieci Ratunkowej z Mielca, a miejscowymi policjantami.

    Miło nam donieść, że zgodnie z otrzymywanymi od ratowników z tamtego terenu informacjami, od naszej ostatniej publikacji sytuacja zmieniła się radykalnie na lepsze.
 

    Oto jeden z przykładów:
 

Notatka służbowa.
 

 W dniu 9 kwietnia 1999r. ok. godz.21.50,  przed blokiem w miejscu mojego zamieszkania  zauważyłem w dziwny sposób poruszający się samochód osobowy marki Fiat Tipo. Przystąpiłem do bliższej obserwacji podejrzanego samochodu i jego pasażerów. Samochód marki Fiat Tipo koloru ciemnoczerwonego z dwoma pasażerami w środku. Kierowca nie gasząc silnika zaparkował przed wejściem pod trybunę wschodnią stadionu przy ulicy Solskiego. Z obserwowanego samochodu wysiadł jeden z mężczyzn w wieku ok.20 lat i zaczął manipulować przy drzwiach od strony kierowcy stojącego obok samochodu marki Fiat 126p. W tym czasie obserwowany Fiat Tipo wycofał tyłem na ulicę Solskiego. Mężczyzna, który opuścił samochód przeszedł następnie do drugiego stojącego samochodu marki Fiat 126p i również zaczął manipulować przy drzwiach zarówno kierowcy jak i pasażera. Następnie mężczyzna pośpiesznie wsiadł do Fiata Tipo, po czym samochód oddalił się w kierunki ulicy Ossolińskiego.
 
     Będąc przekonany, że byłem świadkiem próby włamania do obu zaparkowanych samochodów marki Fiat 126p, nie zwlekając powiadomiłem dyżurnego Policji, że właśnie byłem świadkiem próby włamania do samochodów. Podałem swój numer ratownika SKSR oraz miejsce zdarzenia, numer rejestracyjny i markę samochodu sprawców.

     Szybko podszedłem do samochodów marki Fiat 126p i stwierdziłem że mimo iż drzwi samochodów są zamknięte, zamki obu samochodów są przekręcone i noszą wyraźne ślady próby włamania.
 
    Przekazałem też Policji drogę ucieczki sprawców ulicą Solskiego, Ossolińskiego, Biernackiego do Alei Niepodległości, po czym udałem się na dalszą penetrację miasta.

     W wyniku zdecydowanych działań dyżurnego KPP po ok. 5 min. sprawców udało się zatrzymać na terenie miasta Mielec, wraz z przedmiotami pochodzącymi z wcześniej dokonanych tego dnia kradzieży.
 
(Imię i nazwisko znane Redakcji)