| strona główna | sieć alarmowa | odpowiedzi na pytania | aktualności | nasze referencje | komunikaty |


Popierając prośbę Pana Piotra Andysza, w imieniu Krajowego Sztabu Ratownictwa Społecznej Sieci Ratunkowej oraz swoim własnym, proszę abyśmy pamiętali, że „człowiek jest tyle wart, ile może dać z siebie innym”. 

 

Jerzy Płókarz

prezes

Społecznej Krajowej Sieci Ratunkowej


andysz01.JPG Szanowni Państwo  

 

Nazywam się Piotr Andysz, mam 54 lata. Dużo to i mało.

 

Dużo, bo jestem już dziadkiem, lecz na dzień dzisiejszy nie jest mi dane się tym cieszyć. Rok temu, z powodu miażdżycy tętnic przeszedłem amputację prawej nogi na wysokości uda z powodu zakrzepowego zapalenia tętnic. Każdy dzień to walka ze słabością, chorobą i trudami dnia codziennego. Jednak staram się patrzeć optymistycznie w przyszłość...

 

Ciężkie są to chwile dla mnie i mojej rodziny. Już sam fakt, że nie mogę sam wyjść z domu jest dla mnie niezwykle trudny. Jeszcze do niedawna pracowałem, byłem bardzo aktywny. Teraz, gdy mogę tylko siedzieć, próbuję uwierzyć, że nie jest aż tak źle.

 

No cóż, dawniej to do mnie przychodziły maile, prośby o wsparcie i proszę wierzyć, że zdecydowanie łatwiej jest dać niż prosić…

 

Dziś jestem po tej drugiej stronie i zmuszony jestem prosić Państwa o wsparcie. Moją szansą na normalne funkcjonowanie jest proteza.

 

Taka proteza nie jest tania, zwykłemu człowiekowi ciężko zdobyć środki na jej zakup, a refundacja NFZ  jest zbyt mała. Stąd te słowa…

 

W ubiegłym roku na moje subkonto z 1% podatku wpłynęło ok. 5000 zł, które przeznaczam na zakup ulepszonego stawu kolanowego, którego koszt jest na poziomie 25 000 zł. Troszkę brakuje, ale nie od razu Kraków zbudowano :). Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękuję.

 

Wszystkim, którzy mogą i zechcą przekazać dla mnie 1% podatku lub darowiznę, będę wdzięczny za to, że pomogą mi Państwo wrócić do normalnego życia. 

 

Piotr Andysz

Kontakt: p.andysz@op.pl
Tel. 662 388 896 

 

 

Jak przekazać 1% podatku na moją rzecz

 

1.    Wypełniając zeznanie PIT w rubryce  „O. WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATRKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)”:

- w pozycji „305. Numer KRS” - proszę wpisać numer: 0000270809,

- w pozycji „306.” - proszę wpisać kwotę równą 1% kwoty należnego podatku.  

 

2.    W rubryce „P. INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE”

- w pozycji „307. Cel szczegółowy 1%” - proszę wpisać moje nazwisko i numer mojego subkonta: ANDYSZ, 1130”

 

 

andysz.JPG