| strona główna | sieć alarmowa | odpowiedzi na pytania | nasze referencje | wiadomości | komunikaty |


WIADOMOŚCI
PL-CB RADIO


NIEZUPEŁNIE SPOKOJNE ŚWIĘTA
 

    Do dnia dzisiejszego nie udało się uzgodnić terminu spotkania przedstawicieli Społecznej Krajowej Sieci Ratunkowej z Wiceministrem Spraw Wewnętrznych i administracji Panem Wojciechem Brochwiczem. Spotkanie takie zapowiedział Janusz Tomaszewski Wicepremier, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Celem tego spotkania ma być dokonanie uzgodnień rozwiązujących problem powstały w wyniku podpisania na początku br. przez Feliksa Delę - Szefa Obrony Cywilnej Kraju, pisma wyrażającego opinię o rzekomej nielegalności działań społecznych ratowników.

    W spotkaniu tym, zadeklarował swój udział Wiceminister Łączności Pan Marek Rusin. Spotkanie odbyte w planowanym składzie może zatem raz na zawsze zakończyć ten co najmniej dziwny problem.

    Zapytany o aktualny stan sprawy Jerzy Płókarz Prezes Społecznej Krajowej Sieci Ratunkowej poinformował "WIADOMOŚCI PL-CB RADIO" że skierował w tej sprawie odpowiednie pismo i jest w codziennym kontakcie z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jednak jak na razie nie udało się uzgodnić terminu spotkania.

    Szkoda - mówi Prezes - bo bardzo chcieliśmy, aby ostateczne rozwiązanie problemu nastąpiło jeszcze przed świętami, tak aby oskarżeni społeczni ratownicy mieli te święta naprawdę spokojne. Niestety trzeba się pogodzić z tym, że są sprawy ważniejsze od naszych.

    Dowiedzieliśmy się jednak także o pocieszającej informacji. Wiceminister Łączności Pan Marek Rusin zapewnił, że nie będzie więcej przypadków złośliwego szykanowania społecznych ratowników przez pracowników Państwowej Agencji Radiokomunikacyjnej.  

    Rzeczywiście szkoda, że nie udało się przed świętami uzgodnić spotkania z Wiceministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji panem Wojciechem Brochwiczem. Zrozumiałe jest też to, że aktualnie ma on kalendarz pełen ważnych spraw do załatwienia.

    Jednak w redakcji "WIADOMOŚCI PL-CB RADIO" zastanawiamy się: Czy dla oskarżonych społecznych ratowników istnieją w tej chwili jakieś ważniejsze problemy oraz nad tym jak ważną sprawą jest poczucie sprawiedliwości wśród obywateli?