WIADOMOŚCI
PL-CB RADIO


 Łódzka Dziewiętnastka

KLUB PL-CB RADIO "ŁÓDZKA DZIEWIĘTNASTKA - TIR"
 

    Od 1995 roku na terenie Łodzi można usłyszeć w eterze wywołanie: "Łódzka Dziewiętnastka zgłoś się". Natychmiast słyszy się odpowiedź "Zgłasza się Łódzka Dziewiętnastka, w czym mogę ci pomóc?".

    Właśnie pomaganiem kierowcom zajmują się ludzie, którzy na zmianę, całymi dniami dyżurują na kanale 19 CB i udzielają przyjeżdżającym najróżnieszych informacji.

    Niewątpliwie działalność ta jest godna naśladowania. My gorąco zachęcamy do tworzenia podobnych klubów PL-CB RADIO zwłaszcza w dużych miastach. Procedura rejestracji klubu jest prosta, a działając w ramach ogólnopolskiego stowarzyszenia zyskuje się wiarygodność i autorytet organizacji, która doprowadziła do rozwoju radia obywatelskiego w Polsce. Powołując klub PL-CB RADIO jego członkowie stają się automatycznie członkami Europejskiej Federacji CB Radio (ECBF). Ponadto zarejestrowana forma działania otwiera przed klubem szereg możliwości jak np. korzystanie z pomocy władz itp.

    Jeśli jesteście zainteresowani utworzeniem podobnego klubu w swoim mieście skontaktujcie się z Zarządem Głównym PL-CB RADIO, gdzie otrzymacie pełną informację oraz pomoc.

    Tyle od redakcji, natomiast prowadzący Łódzką Dziewiętnastkę piszą o sobie tak:

 

 Co to jest ta Łódzka Dziewiętnastka?
Jest to jakby radiolatarnia dla kierowców.

Łódzka Dziewiętnastka - tak już od czterech lat wołają na nas kierowcy, a docierają do nas na falach eteru w przypadkowych łącznościach z terenu prawie całej Europy. Wołają nas z Rosji, Niemiec, Francji lub np. ze statku na Morzu Śródziemnym. Przywożą nam pozdrowienia poprzez przejeżdżających przez Łódź kolegów.

Jak sama nazwa wskazuje działamy na kanale 19 (27.180 MHz) radia obywatelskiego (CB). Aby skorzystać z naszych usług wystarczy nas wywołać na tejże częstotliwości. Pomożemy odnaleźć ulicę, firmę, udzielimy wielu informacji, które pomogą kierowcy "pokonać" dość trudną Łódź.

Chcieliśmy tą drogą powiadomić tych kierowców, którzy jeszcze o nas nie wiedzą, że istniejemy właściwie dla nich. Przy okazji pragniemy również nadmienić, że w naszych domach słuchają ich pogawędek też nasze rodziny, którym nie zawsze podobają się łacińskie pogwarki.

Pozdrawiamy i jako Terenowa Informacja Radiowa zapraszamy do częstego zaglądania na naszą stronę. Obiecujemy, że z biegiem czasu będzie ona się rozrastała, zawierała więcej szczegółów dotyczących nas, uwag zgłoszonych nam przez kierowców, będzie aktualizowana o najnowsze informacje.
 

img/sp.gif  Historia klubu
img/sp.gif  Zakres działalności
img/sp.gif  Nasze osiągnięcia
img/sp.gif  Imprezy organizowane przez klub